Kocioł Q PLUS DR 30

kategoria » kotły do drewna
Kocioł Q PLUS DR 30
Cena brutto 5313.60 zł


ProducentHEIZTECHNIK
Waga45.00 kg
Moc nominalna (kW)30
Zakres mocy (kW)9-30
Pow. ogrzewana (m2)90-300
Stawka VAT23%
Opis produktu:

Kocioł Q PLUS DR przeznaczony jest do dolnego spalania drewna.
Dolne spalanie pozwala na pracę tego kotła ze stałą mocą niezależnie od ilości załadowanego paliwa. Odpowiedni system powietrza wtórnego powiązany z elementami stalowymi pełniącymi rolę katalizatorów poprawia sprawność spalania, co w efekcie powoduje niemal zupełne spalenie cząstek znajdujących się w paliwie.

Korpus kotła wykonany jest z atestowanych blach stalowych, malowanych proszkowo. Konstrukcja kotła oparta jest na wysokowydajnym, płomieniówkowym wymienniku ciepła. Nad komorą paleniskową umieszczona jest charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni grzewczej, co zmniejsza tendencje do kondensacji. Obszerna komora paleniskowa kotła umożliwia łatwy załadunek dużej ilości drewna o długości szczap dochodzącej nawet do 50 cm.

Układ nadmuchu tego kotła, oparto na modulowanej pracy wentylatora nadmuchowego, co umożliwia płynną regulację
mocy kotła, oraz dodatnio wpływa na jakość spalania. Pracą kotła steruje nowoczesny układ automatyki, który zależnie od wersji wyposażenia, steruje pracą pompy CWU i pompą obiegu grzewczego oraz zaworem mieszającym (może on pracować w trybie pogodowym). Oprócz tego, możliwe jest podłączenie do regulatora termostatu pokojowego, na którym programuje się temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu. Użycie takiego sterownika wpływa na stabilizację temperaturę w danym pomieszczeniu lub obiekcie i zmniejsza zużycie paliwa. Automatyka wyposażona jest w program rozpalania kotła.


Inne produkty tej kategorii
Cena brutto
4231.20 zł
Cena brutto
6396.00 zł